РБ Лайпциг записа убедителна домакинска победа с 3:0 над Хофенхайм

...

Лайпциг спечели с лекота срещу Хофенхайм и се приближи на точка от третата позиция

РБ Лайпциг записа безапелационна домакинска победа с 3:0 над Хофенхайм в мач в финален мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Успехът приближи Лайпциг единствено на точка до третия Байер Леверкузен, който по-рано през днешния ден приключи при нулево тъждество визитата на Бохум.

Лайпциг изигра мощно първо полувреме, в което паднаха и трите гола. Кристофър Нкунку откри резултата в 5-а минута, а Марсел Халстенберг повиши на 2:0 в 20-а минута.

Унгарският национал Доминик Собослай се разписа минута преди почивката за крайното 3:0.

С успеха Лайпциг направи огромна крачка към класиране в зона "Шампионска лига ". Тимът е четвърти с три точки задатък пред петия Фрайбруг и с шест пред шестия Хофенхайм.