РБ (Лайпциг) увеличи на 3 точки аванса си пред Айнтрахт

...

За 16 минути РБ върна Фортуна в реалността

РБ (Лайпциг) усили на 3 точки задатъка си пред Айнтрахт (Франкфурт) в битката за четвъртото място в Бундеслигата - последното, което праща в Шампионската лига. В последната среща от 19-ия кръг “червените бикове” разгромиха Фортуна (Дюселдорф) с 4:0 като посетители след вихрено начало. Разенбалшпорт заби три гола още до 16-ата минута и по-късно към този момент беше елементарно. През второто полувреме резултатът набъбна още повече за смут на домакините. Преди този мач Фортуна се намираше в по-силна форма след четири поредни триумфа, с помощта на които “изплува” от дъното. Отборът от Дюселдорф е 14-и - на 7 точки от рисковата зона.

Лайпциг “подхвана” домакините още от първите секунди и преди приключването на втората минута към този момент водеше след попадение на Юсуф Поулсен, пристигнало след вратарска неточност. В 9-ата Ибрахима Конате, след леко неумел изстрел, направи 2:0, а след още седем минути Поулсен повиши на 3:0.

" Strikers, what's all the fuss about? " ‍ pic.twitter.com/FgMGvGH2f5
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) January 27, 2019
След почивката единственото забавно нещо беше голът на Конрад Лаймер за 4:0 в 68-ата минута. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 19 кръг, неделя 27 януари  Фортуна (Дюселдорф) 0:4краен резулат  Република България (Лайпциг)