Райо Валекано победи гостуващия Валенсия с 2:1 в среща от

...

Райо Валекано се наложи над Валенсия в Ла Лига

Райо Валекано победи гостуващия Валенсия с 2:1 в среща от 5-ия кръг на футболното състезание на Испания.

Дженаро Гатузо претърпя третото си проваляне в Ла Лига отпред на Валенсия, a Райо Валекано продължи сполучливото си показване против този противник и записа осми триумф в последните девет срещи сред двата отбора.

Иси Палазон откри резултата за домакините още в 5-ата минута. Оскар Трехо извърши директен свободен удар, насочавайки топката към Паласон, който с прецизен удар с левия крайник я прати в мрежата на противника.

В 52-ата минута Райо Валекано поведе с 2:0, откакто Нико Гонсалес не съумя да почисти топката и я прати в личната си мрежа.

В третата минута на добавеното време гостите върнаха един гол посредством Муктар Диакаби, който беше прецизен от близка отдалеченост.

След триумфа Райо Валекано се изкачи на десето място в класирането със 7 точки, а Валенсия е на 12-а позиция с точка по-малко.

По-късно през днешния ден Барселона гостува на Кадис, а Атлетико Мадрид е хазаин на Селта Виго.