Райли Неш и Здено Хара вкараха голове през първата третина,

...

Бостън разгроми Рейнджърс

Райли Неш и Здено Хара вкараха голове през първата третина, а Патрис Бержерон добави още два през втората за победа на Бостън с 6:1 против Ню Йорк Рейнджърс в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Мечоците завоюваха за 18-и път в последните си 23 мача и към този момент са единствено на точка от водача в Атлантическата дивизия Тампа Бей.

Резервният вратар Антон Худобин избави 21 удара на вратата си, а Тим Шалер се разписа за 4:1 след 7:25 минути игра през втората третина и провокира недоволството на феновете в " Медисън Скуеър Гардън ", които освиркаха бурно Рейнджърс поради оформящия се погром. Шон Кърли също вкара за Бостън, а единственият гол за Рейнджърс беше дело на Рик Неш.

Джеймс ван Риймсдайк вкара в постоянното време и в седмия рунд на дузпите за победа на Торонто с 3:2 против Нешвил. Каспери Капанен също беше прецизен игра за Кленовите листа, които завоюваха за шести път в последните си седем мача. Фредрик Андерсен пък отрази 44 удара.

And just like that, @JVReemer21 grabs the extra point. #NSHvsTOR pic.twitter.com/kSRJ7BXXSt
— NHL (@NHL) 8 февруари 2018 година
Пол Ладю вкара от пауърплей 5:27 минути преди сирената и Лос Анджелис завоюва с 5:2 против Едмънтън. Дарси Кюмпер избави 25 удара за четвъртата си поредна победа, само че неговата серия без позволен гол завърши след 193:58 минути. С това той е втори в клубната история зад Джонатан Куик, който опази вратата си 202:11 минути през 2011-а година.

Check the blind spot, no go. Okay, do it yourself. @cmcdavid97 simply creates magic. #EDMvsLAK pic.twitter.com/61wBLNImBN