Рафаел Надал се завърна на корта на любимата си настилка

...

Рафа Надал започна уверено

Рафаел Надал се завърна на корта на обичаната си настилка - клея. В първия си мач на шампионата от сериите Мастърс в Монте Карло испанецът завоюва с 6:1, 6:3 против Алиаз Бедене и се класира за третия кръг. Световният номер 1 имаше потребност от 1 час и 19 минути, с цел да се оправи със съпротивата на словенеца.

Rafa #Nadal def Bedene 6/1 6/3 will next face Karen Kachanov #VamosRafa (getty) pic.twitter.com/FNBHvXkUlV
— RAFAHOLICS™ (@Rafaholics) April 18, 2018
За място на четвъртфиналите Надал ще спори с руснака Карен Хачанов, а вероятно по-късно ще чака спечелилия от дуела сред Новак Джокович и Доминик Тийм.

Guess where Rafa #Nadal is (Photo @ROLEXMCMASTERS) pic.twitter.com/YBx7ROD67M
— We Are Tennis (@WeAreTennis) April 17, 2018
Рафа бързо сподели, че се усеща великепно на алените кортове. В първия сет против Бедене той бе решителен и загуби едвам един гейм. Съперникът му оказа опозиция при започване на втората част, само че след съдбоносен пробив в седмия гейм очакванията му завършиха.