ПСВ Айндховен отпразнува по грандиозен начин 24-ата титла от холандското

...

Красота! Луд купон си спретна ПСВ за 24-ата

ПСВ Айндховен отпразнува по величествен метод 24-ата купа от холандското състезание. Тимът победи за трети път в последните 4 години, откакто съкруши Аякс с 3:0 вкъщи и дръпна с 10 точки пред противника си 3 кръга преди края.

Уругваецът Гастон Перейро откри резултата в 23-а минута, а Люк де Йонг удвои до почивката. Стивън Бергвайн оформи крайното 3:0 в 54-а минута. Аякс приключи мача с девет души след червени картони в последните 10 минути на Николас Талиафико и Сим де Йонг.

След последния съдийски сигнал на стадион "Филипс " играчите и последователите на ПСВ отпразнуваха 24-а си купа (21-а в ерата на Ередивизията).

В понеделник играчите си спретнаха вманиачен ваучър, като беше проведен специфичен церемониал по случая.