Представителният отбор на Марица загуби с 0:2 контролата срещу Том

...

Марица игра добре, но загуби от руснаци с 0:2 в Анталия

Представителният тим на Марица загуби с 0:2 контролата против Том (Томск). Жълто-сините демонстрираха доста добра игра през първото полувреме, само че многочислените пропуски пред вратата на съперника и отличните изяви на съветския вратар лишиха пловдивския отбор от попадение. Стражът на Том избави страховит удар на Валери Домовчийски от към 25 метра.

При отлична офанзива на „ Марица “ Домовчийски пропусна топката за Мариян Тонев, който комбинира с капитана на тима. Домовчийски пое топката и я насочи в долния ъгъл на вратата, само че стражът на съветския отбор избави.

При една от офанзивите на Том последва удар, а Илия Николов мазета, само че при добавката Обивалин бе прецизен в 38-ата минута.

След почивката функциите се размениха и по-активен бе отбора на Том, който сътвори повече положения. В 49-ата минута Дмитриев се възползва от недобре изчистена топка и направи 2:0.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски – капитан, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Мариян Тонев. (Петър Начев, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Христиан Димитров, Теодор Фърков, Айкут Янъков, Милен Танчев)
Свързани вести ПФК Марица с позиция за новия президент на БФС Марица с втора загуба на лагера в Анталия
Източник: marica.bg