Предпоследният в Премиършим тим на Уест Бромич Албиън изхвърли Ливърпул

...

УБА шокира Ливърпул на "Анфийлд" за Купата на ФА

Предпоследният в Премиършим отбор на Уест Бромич Албиън изхвърли Ливърпул от шампионата за Купата на Футболната асоциация. "Дроздовете" отиват на 1/8 финалите след победа на "Анфийлд" с 3:2.

Ливърпул откри резултата още в 6-ата минута, когато след неточност на Джони Еванс в защитата на УБА Мохамед Салах се озова в отлична позиция и стреля, ударът му бе париран от вратаря, само че топката попадна в Роберто Фирмино, който я прати в мрежата с техничен прехвърлящ удар. Гостите изравниха още в идната минута с гол на Джей Родригес, който нахлу в наказателното поле на "червените" и мощен изстрел не даде шансове на Симон Миньоле. В 11-ата минута още веднъж Джей Родригес бе на точното място и след подаване отляво смълча 53 000 фенове по трибуните, давайки преднина на УБА. Много скоро във вратата на Миньоле влезе още една топка, само че този гол на Крейг Доусън бе анулиран, откакто съдиите изгледаха видеоповторение на обстановката. В 26-ата минута бе отсъдена дузпа в интерес на Ливърпул, само че Фирмино стреля в гредата. Играта се поуспокои, само че в самия завършек на полувремето УБА стигна до трети гол - след изстрел на Доусън топката се отклони леко от крайници на Жоел Матип и пресече голлинията. Останаха подозрения за засада при обстановката и още веднъж се стигна до видеоповторения, които демонстрираха, че голът е чист. През второто полувреме Ливърпул съумя да върне единствено един гол посредством Салах и по този начин тимът на Юрген Клоп напусна безславно шампионата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com