Порто спечели Купата на Португалия, след като се наложи с

...

Порто спечели дубъл в Португалия след триумф над Бенфика за Купата

Порто завоюва Купата на Португалия, откакто се наложи с 2:1 над Бенфика. Шампионите завоюваха дубъл със триумфа с втория по мощ трофей в страната. Порто остана в понижен състав преди края на първата част след изгонването на Луис Маруланда, само че след почивката с две попадения на Шансел Мангулу излез напред в резултата. Бенфика стигна до един гол посредством Карлуш Винисиус от дузпа, само че това не беше задоволително и Порто победи с Купата на Португалия.

Порто започва по-добре и още в 4-ата минута можеше да излезе напред в резултата. Хесус Корона овладя в наказателното поле и стреля, след което последва ужасно избавяне на Одисеас Влаходимос.

Малко по-късно двата тима си размениха притежанието на топката и обстановките се редуваха пред вратите, само че до чисти голови положения не се стигаше.

В 38-ата минута пристигна и един от основните моменти в мача. Футболистът на Порто Луис Маруланда получи втори жълт и надлежно червен картон за груба нарушаване и остави своя тим в понижен състав. Това изнерви срещата и преди почивката треньорът на Порто Серджио Консенсао бе изпъден на трибуните.

Втората част започва по отличен метод за първенците, макар че преди почивката останаха с 10 души. В 48-ата минута Шансел Мангулу откри резултата. Нападателят доближи първи до една отбита топка и с глава осъществя във вратата на Бенфика.

В 59-ата минута Шансел Мангулу още веднъж бе в прегръдките на своите съотборници. Нападателят още веднъж с глава вкара доста красиво попадение.

Последваха мощни минути за Бенфика. „ Лисабонските орли “ се втурнаха да заличат головия си пасив, само че до чисти голови положения пред вратата на Порто не се стигаше.

В 83-ата минута столичани получиха дузпа. Главният арбитър Артур Соареш Диаш прегледа обстановка за игра с ръка с ВАР и уточни бялата точка. Зад топката застана Карлуш Винисиус и с удар в левия ъгъл понижи резултата.

В добавеното време на дуела Йота шутира в наказателното поле, само че топката срещна лявата греда. Това бе последното деяние в дуела и Порто завоюва Купата на Португалия.

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `