Полузащитникът на Гави е избегнал сътресение на мозъка, след удара

...

Стана ясно състоянието на изпадналия в безсъзнание срещу Бетис Гави

Полузащитникът на Гави е избегнал разтърсване на мозъка, след удара в главата, който получи в мача с Реал Бетис в нощес. Според " Marca " 17-годишният футболист е изгубил схващане за секунди на терена, преди да влезе медицинският екип на каталунците.
В дуела против Бетис, изгубен с 0:1, Гави беше сменен още през първото полувреме от Рики Пуч. Той напусна терена на носилка. Това бе в резултат на удар с топка в главата отблизо разстояние. Първоначално геният продължи да играе, само че след няколко минути се свлече на тревата, без контакт със съперников футболист.
За благополучие, медицинските прегледи, които е минал испанецът, са посочили, че той няма мозъчно разтърсване. Така той ще може да вземе присъединяване в мача против Байерн Мюнхен в Шампионска лига. Двубоят в Мюнхен е на 8 декември, а .
Източник: sportlive.bg