Полша е европейски шампион по волейбол за мъже за първи

...

Полша не остави никакви шансове на Италия и е новият европейски шампион по волейбол

Полша е европейски първенец по волейбол за мъже за първи път от 2009-та година. Поляците победиха настоящия международен първенец Италия посред Рим с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:23).
Прочетете още
И в трите гейма имаше сериозна битка, само че поляците бяха по-добри, а над всички беше натурализирания кубинец Уилфред Леон, който направи страховит дуел.

Полша завоюва купата без нито една загуба.

Леон стана най-резултатен с 13 точки и справедливо беше определен и за най-хубав състезател на шампионата.

Даниеле Лавия стана най-резултатен за италианците също с 13 точки.

На шампионата измежду домакините беше и България и мачове от груповата фаза и част от елиминациите се играха във Варна. За страдание националите записаха най-слабото си класиране в историята на европейските шампионати и отпаднаха на осминафиналите, завършвайки 15-ти в крайното класиране.
Източник: trafficnews.bg