Победата на Байерн Мюнхен над Борусия Дортмунд с 4:2 на

...

Байерн срази Дортмунд в дебюта на Тухел и излезе начело в Германия

Победата на Байерн Мюнхен над Борусия Дортмунд с 4:2 на " Алианц Арена " в събота вечер изпрати баварците на първото място Бундеслигата. Съставът на Томас Тухел има 55 точки, с две повече от досегашния водач Дортмунд.
Томас Тухел имаше желан дебют отпред на Байерн
Шокиращ автогол на вратаря на Дортмунд Грегор Кобел, както и две маркови завършващи попадения на Томас Мюлер доведоха Байерн до задатък от 3:0 още до 25-та минута на дуела. Завърналият се след петседмично спиране от травма пазач излезе от наказателното поле, с цел да се опита да почисти дълъг пас на Упамекано, само че направи слаб контакт с топката, след което изгледа безпомощно по какъв начин тя влиза в мрежата, с което даде звук на мача. Кингсли Коман добави четвърти гол малко след началото на второто полувреме

За разлика от есенния полусезон, когато Дортмунд обърна Байерн от 0:2, този път нямаше да има знамение, като силите на гостите стигнаха за два почетни гола. Емре Джан осъществя дузпа, откакто Серж Гнабри фаулира Джуд Белингам в наказателното поле, а холандският нападател Дониел Мален добави втори гол за Дортмунд в последната минута на постоянното време.

Дортмунд влезе в мача на непознатата позиция на първото място, с една точка пред Байерн, който предходната седмица уволни треньора Юлиан Нагелсман, с цел да назначи Тухел. Тухел, който завоюва Купата на Германия по време на двегодишния си престой отпред на Дортмунд, организира единствено една подготовка с Байерн преди дербито, само че все пак имаше желан дебют отпред на първенците. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg