Победа от фундаментално значение с 1:0 постигна Селта Виго в

...

Селта се измъкна от опасната зона в Испания

Победа от фундаментално значение с 1:0 реализира Селта Виго в конфликта за оцеляване против Гранада от 17-ия кръг на Ла Лига.

Домакините се постановиха с гол на норвежеца Йорген Странд Ларсен в 20-ата минута. Домакините трябваше да играят в последните 10 и малко добавени минути с човек по-малко, защото Яго Аспас беше отхвърлен с два жълти картона.

В класирането гостите към този момент са предпоследни и са единствено с 8 точки, за разлика от днешните противници, които се изкачиха на 17-о място с 13. Селта чака и мача на Кадис, който също има 13 точки.

Странд Ларсен, който стана най-скъпият произлязъл трансфер на Грьонинген преди близо година, през днешния ден още веднъж сподели, че има съществени качества. Първият му сезон в Ла Лига не беше изключително сполучлив и за 20 мача вкара 4 гола едвам.

Днес той заби 6-ото си попадение в 17 мача и то супер-ефектно – след центриране от корнер с пета. Така той вкарва всеки от последните три попадения за отбора на Рафаел Бенитес.
Източник: novsport.com