Пирин и Берое играят при 1:2 на старта на новия

...

НА ЖИВО: Пирин - Берое 1:2, обрат за гостите

Пирин и Берое играят при 1:2 на старта на новия сезон в efbet Лига. Двубоят в Благоевград е предаван в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. На Gong.bg също ще проследим най-интересното от срещата. В 23-ата минута се разписа Даниил Кондраков. В продължението на първата част Вини Трибуле изравни. В 50-ата минута французинът направи поврат за своя отбор.

Срещата стартира с по-активни дейности на домакините. В 3-ата минута " орлетата " лишиха топката в центъра и подеха рискова контраофанзива, която приключи с удар на Александър Бучков от към 20 метра, само че топката мина около вратата. Две минути по-късно шут от далечна отдалеченост на Христо Попадийн беше безпределно неакуратен.

В 12-ата минута Владимир Медвед центрира от директен свободен удар и насочи топката към далечната греда, където Борис Тютюков се размина на сантиметри с кълбото. Осем минути по-късно Берое насочи първия си удар към вратата на Пирин. Заралии извършиха заучено директен свободен удар, като Симеон Мечев центрира за Жорди Говеа на границата на наказателното поле. Левият бранител опита удар от воле, който обаче беше нечочен.

Пирин поведе в 23-ата минута. " Орлетата " получиха право да изпълнят фал на 20-22 метра фронтално против вратата. Дмитро Семенив чукна топката към Даниил Кондраков, който с шут в долния десен ъгъл направи вратаря беззащитен.

Малко по-късно Говеа навлезе в наказателното поле отляво и опита удар от дребен ъгъл, само че Максим Ковальов се оправи и избави. В 36-ата минута Семенив шутира от към 30 метра, само че не затрудни изключително Родриго Ачинели.

Две минути по-късно Ковальов се отличи с решителна интервенция. Вини Трибуле се оказа самичък против украинския вратар, който обаче прозорливо излезе, като попречи на нападателя да нанесе удар, след което улови топката. В 41-ата миута поредни удари от няколко метра на Медвед и Кондраков бяха блокирани от бранители в бяло. Две минути по-късно Борис Тютюков напредна с топката и пусна към Медвед в наказателното поле. Беларусинът потърси близкия ъгъл, само че топката мина около гредата.

В 45-ата минута Медвед и Кондраков направиха двойно отляво, което разреши на беларусина да навлезе в наказателното поле и да опита мощен удар, само че Ачинели се оправи. Малко по-късно и Кондраков шутира отвън наказателното поле, само че не затрудни вратаря на гостите.

Във втората минута на добавеното време Берое изравни. Вини Трибуле беше изтърван на далечната греда след центриране от корнер. Французинът насочи удар с глава и благодарение на гредата вкара за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта заралии стигнаха до цялостен поврат. Пирин сбърка след осъществяване на тъч и разреши на своя противник да контраатакува. Майк Севайос получи извеждащ пас, навлезе в наказателното поле и потърси на далечната греда Трибуле. Французинът изпревари излезлия Ковальов и вкара за 1:2.

В 53-ата минута Иван Тасев опита удар от над 30 метра, само че след рикошет Ачинели улови без проблеми.

Пирин - Берое 1:2

1:0 Даниил Кондраков (23)

1:1 Вини Трибуле (45+2)

1:2 Вини Трибуле (50)

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров /к/, 17. Борис Тютюков, 7. Владимир Медвед, 77. Гезим Пепси, 10. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 29. Мартин Бачев, 31. Александър Бучков

Резерви: 1. Марио Кирев, 4. Аюб Абу, 16. Алекс Педински, 18. Велислав Минков, 13. Влади Ласков, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров

Треньор: Радослав Митревски

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 5. Лучиано Скуадроне, 8. Тиаго Сейхас, 9. Майк Севайос, 14. Викторио Вълков, 16. Симеон Мечев /к/, 19. Васил Василев (46 - 98. Тонислав Йорданов), 21. Вини Трибуле, 44. Жорди Говеа (55 - 15. Енцо Еспиноса), 77. Божидар Пенчев.

Резерви: 12. Димитър Алтънов, 6. Франко Минго, 7. Александър Петров, 10. Стефан Гаврилов, 11. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Дамян Йорданов, 18. Деян Иванов, 98. Тонислав Йорданов.

Треньор: Густаво Араголаса

Ж.к: Тонислав Йорданов (Берое)

Съдия: Волен Чинков

Стадион: " Христо Ботев ", Благоевград