Пирин (Благоевград) си осигури място в 1/4-финалите за Купата на

...

Пирин се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България

Пирин (Благоевград) си обезпечи място в 1/4-финалите за Купата на България. " Орлетата " сториха това, откакто реализираха поврат против Ботев (Враца), при успеха с 2:1 след продължения на стадион " Христо Ботев " в Благоевград.

Даниел Генов даде преднина на гостите в 17-ата минута, а преди този момент Браян Переа бе изпуснал дузпа (3 " ). Аймен Суда изравни в 50-ата от бялата точка за Пирин и по този начин се стигна до продължения. В 112-ата минута обаче Иван Тасев направи обрата цялостен и донесе успеха за домакините.

Така Пирин намери място измежду най-хубавите осем в шампионата, където малко преди този момент се класира и втородивизионният Спартак (Варна), който надви над Локомотив (София) като посетител след дузпи.