Първата ракета на България Виктория Томова загуби финала на турнира

...

Томова загуби финала на турнира по тенис в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова загуби финала на шампионата по тенис на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди $.

Томова претърпя проваляне в мача за трофея от квалификантката Елизабета Кочарето (Италия) с 6:7(5), 6:2, 5:7 след 3:11 часа игра.

27-годишната софиянка започва чудесно мача и водеше с 4:2,  но позволи поврат, откакто 233-ата в света Кочарето взе последните две точки в тайбрека.

Българката започва втората част с пробив, а по-късно направи серия от три следващи гейма, с цел да изравни резултата в сетовете.
В решаващата трета част тя навакса пасив от 3:5, само че при 5:5 още веднъж позволи пробив и това се оказа решаващо.

Томова въпреки всичко проработи 6518 $ и 70 точки за международната класация, в която заема 107-ата позиция.

Софиянката остана с 16 трофеи от шампионатите на ITF, като единствено една от тях е от толкоз висок сан - в Биариц (Франция) през юли 2019 година.
Източник: bnr.bg