Партизан се наложи с 97:84 (11:23, 28:14, 24:27, 34:20) Анадолу

...

Партизан „шамароса“ шампиона в Евролигата

Партизан се наложи с 97:84 (11:23, 28:14, 24:27, 34:20) Анадолу Ефес като посетител в мач от 29-ия кръг на Евролигата. Успехът е 16-ти за „ гробарите “, които имат и 13 загуби в сметката си, а актуалният първенец в най-комерсиалния баскетболен шампионат е с баланс 14-15.

Срещата в Истанбул стартира добре за домакините, които за 10 минути игра си осигуриха удобен задатък от 12 точки, позволявайки на противника си да вкара едвам 11 точки. След това обаче нещата на паркета внезапно се трансформираха. Баскетболистите на Желко Обрадович откриха ритъма си, наваксаха пасива си и се отдръпнаха на почивката с преднина от 2 точки. След паузата играта беше извънредно завързана, само че все пак турският гранд още веднъж съумя да излезе с точка пред противника си преди заключителната четвърт. В нея сръбският гранд не даде никакъв късмет на съперника си и безусловно го смаза с разлика от 14 точки.

Кевин Пънтър беше най-резултатен за Партизан с 19 точки, 17 вкара Матиас Лесор.

За Анадолу Ефес Уил Клибърн се разписа с 22 точки.

Снимка: Партизан/Туитър