Пари Сен Жермен победи като домакин Ливърпул с 2:1 в

...

ПСЖ с важна победа, "Ливърпул" и "Наполи" разплитат възела на "Анфийлд"

" Пари Сен Жермен " победи като хазаин " Ливърпул " с 2:1 в среща от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Така френският първенец измести противника си от второто място, което към този момент заема с актив от 8 точки. Мърсисайдци са трети с 6. Лидер е " Наполи " с 9, който довечера надделя с 3:1 намиращия се на дъното в групата отбор на " Цървена звезда ".

В последния кръг ПСЖ гостува на сръбския гранд, а " Ливърпул " и " Наполи " се сблъскват на " Анфийлд ".

На " Парк де Пренс " домакините поведоха в 13-ата минута, като създател на попадението ненадейно стана левият браиител Хуан Бернат, който нахлу в наказателното поле на противника и прати топката в долния десен ъгъл на Алисон.

Осем минути преди почивката " Пари Сен Жермен " към този момент водеше с 2:0. Брилянтна мълниеносна контраофанзива на френския първенец приключи с гол на Неймар.

Играта на " Ливърпул " не вървеше, само че в самия завършек на полувремето отборът на Юрген Клоп понижи изоставането си. Садио Мане бе фаулиран от Анхел Ди Мария в наказателното поле и основният арбитър отсъди дузпа. Първоначално той не сподели бялата точка, в последна сметка го направи след консултация със своите помощници. Зад топката застана щастният реализатор Джеймс Милнър, който осъществя невъзмутимо.

След почивката имаше доста борба, а головите положения липсваха и ПСЖ удържа нежния си задатък.