Пари Сен Жермен не успя да победи при домакинството си

...

Монако спря ПСЖ в шеметен двубой в Париж

Пари Сен Жермен не съумя да победи при семейството си Монако, завършвайки при зрелищното 3:3 на препълнения „ Парк де Пренс”. По този метод победният ход от шест следващи срещи за столичния отбор бе пресечен, само че те умерено задържат първото място в класирането на Франция.

Неймар даде задатък на парижани в третата минута, само че четири по-късно Желсон Мартинш изравни резултата след пас на Уисам Бен Йедер. Именно Бен Йедер направи цялостен поврат след 13 минути игра, само че Бало Туре си означи автогол за 2:2 след 24 минути.

Дузпа, осъществена от звездата Неймар, пък даде превъзходството на ПСЖ за първи път в мача, с цел да може Ислам Слимани в 70-ата минута на процедура да оформи крайното 3:3 в столицата на Франция.

ПСЖ остава първи с 46 пункта, пет пред Олимпик Марсилия, а също по този начин е и с мач по-малко. Монако пък е осми с 29 точки, откакто бе задминат от Монпелие.