ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 на стадион Тумба“ в

...

ПАОК спечели груата си в Лигата на конференциите, Десподов с цял мач

ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 на стадион „ Тумба “ в мач от последния кръг в група „ G “ на Лигата на конференциите.

Капитанът на българския народен тим - Кирил Десподов, стартира като титуляр и изигра цялостни 90 минути.

Боян Радулович даде задатък на ХИК още в 6-ата минута, само че ПАОК бързо изравни посредством Магомед Оздоев.

През второто полувреме домакините вкараха три гола посредством Янис Константелиас, Томас Мург и автогол на Йоона Тойвио, а в края на мача Перпарим Хетемай се разписа от дузпа за крайното 4:2.

След този триумф ПАОК приключва на върха на групата с актив от 16 точки и се класира непосредствено за етапа на 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Десподов и компания не позволиха нито едно проваляне в 6-те си мача.

ХИК остава финален със единствено 2 точки в актива си.