Панатинайкос прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без

...

Панатинайкос прекъсна негативната си серия с победа в дербито с ПАОК

Панатинайкос прекъсна отрицателната си серия от пет следващи мача без триумф във всички шампионати и надви над гостуващия ПАОК с 2:1 в мач от 26-ия кръг на гръцката Суперлига.

Домакините бяха по-активният тим през първото полувреме и в 39-ата минута съумяха да открият резултата, откакто Анастасиос Хатцигиованис центрира в наказателното поле, където Федерико Македа с глава осъществя под напречната греда.

Второто полувреме протече в замяна на рискови офанзиви, само че двамата вратари не бяха застрашени. В 82-ата минута атинският гранд съумя да удвои преднината си. Йени Нгбакото бе изведен в наказателното поле, след което насочи изстрел, само че Живко Живкович отрази. Най-съобразителен в обстановката бе Фотис Йоанидис, който стигна първи до отбитата топка и от близко осъществя.

Две минути по-късно гостите от Солун стигнаха до попадение, откакто Карол Свидерски изпревари вратаря на домакините Сократис Диудис и подаде към Михаел Кременчик, който на празна вратари понижи резултата, само че до повече попадения не се стигна в срещата.

По този метод Панатинайкос се приближи на две точки от ПАОК, който заема четвъртата позиция в Суперлигата.