Падерборн и Нюрнберг не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в мач

...

Падерборн и Нюрнберг поделиха точките в зрелищно реми

Падерборн и Нюрнберг не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в мач от втория кръг на Втора Бундеслига. Съдбата на двата отбора е огледална, откакто в първите си два дуела от новия сезон записаха две равенства.

Домакините стартираха нападателно дуела и съумяха да открият резултата в 18-ата минута, когато Янис Хьор се възползва от асистенция на Кай Прьогер и откри резултата. До края на първото полувреме Падерборн можеше да усили преднината си, само че отбраната на гостите съумя да предотврати заплахите.

В началото на втората част Нюрнберг съумя да направи цялостен поврат. В 54-ата минута Матс Дали изравни, а четири минути по-късно Мануел Шафлер изведе отбора си напред.

Падерборн притисна противника си в идващите минути и съумя да доближи до равенството пет минути преди края на дуела, когато Свен Мичъл осъществя.

С поделените точки двата отбора остават съседи в класирането във Втора Бундеслига, откакто Нюрнберг е седми, а Падерборн осми с идентични индикатори.

В различен дуел от втория кръг на шампионата Карлсруе победи с класическото 3:0 Дармщад.