Ботев Пловдив спечели четвъртата си Купа на България в историята,

...

Ботев Пловдив вдигна Купата на България

Ботев Пловдив завоюва четвъртата си Купа на България в историята, откакто на финала в София победи доста трагично с 3:2 Лудогорец, оповестяват от Gol.bg

На националния стадион " Васил Левски " двата тима сътвориха същински театър и в последна сметка " черно-жълтите " ликуваха. Нещо повече, с триумфа Ботев си подсигурява и присъединяване в евротурнирите през идващия сезон и по този начин цел най-много тази година беше изпълнена.

От своя страна Лудогорец не съумя да завоюва втори следващ златен дубъл, откакто предни дни завоюва 13-ата си купа на България. Но точно това беше огромната цел пред разградчани, които на фона на тоталната си доминация в шампионата, имат единствено три Купи на България във витрината си.

Колкото до самия мач, Ботев поведе още в 4-ата минута посредством Антоан Конте, само че в 8-ата Квадво Дуа изравни. Пловдивчани обаче нанизаха нови два гола, дело на Мартин Секулич (45) и Уме Емануел (58), а в 72-ата минута Руан Круз понижи на 2:3.

Дълбоко в добавеното време Руан Круз пропусна дузпа, откакто стреля в навън, Ботев удържа нежната си преднина и се поздрави с успеха.
Източник: skandal.bg