Отборите на Валенсия и Уеска не се победиха в двубой

...

Новак в Ла Лига си тръгна с точка от Местая

Отборите на Валенсия и Уеска не се победиха в дуел от съботната стратегия на Ла Лига. Срещата на " Местая " приключи 1:1, като " прилепите " и в този мач потвърдиха, че надали ще бъдат фактор в шампионата, откакто разпродадоха огромна част от своите звезди през това лято.

Въпреки това, момчетата на Хави Грасия се отдръпнаха на почивката с гол преднина. В 37-ата минута Даниел Васс центрира остро от фаул. Куп футболисти се разминаха с бързата топка, а Муктар Диакаби даже я прескочи. Всичко това обърка тотално вратаря Фернандес, който момент по-късно се наложи да я извади от своята мрежа.
 Снимка 497948
Източник:

Случилото се обаче по никакъв начин не тормози новаците в шампионата, които изцяло имаха по-чистите положения и владееха кълбото повече от именития си конкурент. В средата на втората част момчетата на Мичел сътвориха поредност от рискови положения, които по знамение биваха спасявани от вратаря на Валенсия - Жуаме Доменек.

Все отново стражът на " лос че " капитулира в 63-ата минута, когато негов параболичен изстрел с глава се трансформира в хубав изравнителен гол.

До края ново попадение не падна макар, че и двата отбора позволиха груби самостоятелни неточности.

В идващия кръг Валенсия гостува на Реал Сосиедад. Уеска приема на собствен терен Атлетико (Мадрид).