Отборите на ЦСКА 1948 и Левски играят при резултат 2:2

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 - Левски 2:2, домакините с претенции за дузпа

Отборите на ЦСКА 1948 и Левски играят при резултат 2:2 на старта на плейофите в efbet Лига. Ивайло Чочев даде преднина на домакините още във втората минута. Рикардиньо възвърне равенството в 18-ата минута на срещата. Уелтън пък реализира обрата.

Второто полувреме стартира доста динамично и още в 49-ата минута Парвизджон Умарбаев съумя да върне паритета след отлична офанзива на " алените ".

ЦСКА 1948 получи късмет да извърши корнер още във втората минута на срещата. При центрирането Чочев се извиси и засече топката на далечната греда. Ударът му с глава попадна зад Пламен Андреев.

В 5-ата минута Левски се опита да отговори. Жереми Петрис бе изведен отдясно, а той навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 и опита остро подаване, което бе избито в корнер. При ъгловия удар не се стигна до заплаха за Даниел Наумов.

Левски погледна към вратата на ЦСКА 1948 в 11-ата минута, когато Роналдо се озова в пеналтерията на " алените " с топка в краката. Той опита нещо сред изстрел в далечния ъгъл и остро подаване, което обаче нито откри вратата, нито стигна до Рикардиньо, който с шпагат се опита да добави топката във вратата на домакините.

В 18-ата минута футболистите на Левски комбинираха чудесно към наказателното поле, а по-късно Ивелин Попов откри с отлично подаване Рикардиньо, който преодоля Даниел Наумов и възвърне паритета в Бистрица.

Пет минути след това Уелтън нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948 с самостоятелен рейд. Той обаче бе затворен и трябваше да се обърне, с цел да върне пас към Роналдо. Последва изстрел, който срещна тялото на футболист на домакините. " Сините " имаха леки искания за игра с ръка и дузпа, само че Георги Гинчев остави срещата да продължи.

В 25-ата минута Левски нанесе втори удар. Уелтън се извиси в наказателното поле на " алените " и засече центриране на Филип Кръстев. Бразилецът прати топката зад Даниел Наумов и по този начин реализира обрата.

Емил Ценов получи добър пас отдясно в 33-ата минута. Той си завоюва пространство и се опита да прати подаване по земя от границата на пеналтерията, което обаче бе блокирано. Последва корнер. Левски този път се оправи чудесно и почисти. Все отново се стигна до напрежение за Пламен Андреев след в допълнение центриране на Симеон Петров. Стражът на " синтие " се оправи.

Три минути по-късно се стигна до заплаха пред вратата на ЦСКА 1948. Домакините едвам не подариха чудесна голова опция на Левски, само че въпреки всичко всичко се размина единствено с лек удар на Уелтън, който попадна право в ръцете на Наумов.

В 38-ата минута Георги Русев центрира в наказателното на Левски, само че Пламен Андреев излезе напред и мазета. Умбарбаев опита да се възползва от това излизане напред и да изненада стража с изстрел отвън пеналтерията, само че Андреев още веднъж се оправи и избави.

Парвиз Умарбаев опитва шут от ръба на пеналтерията в 42-ата минута. На пътя му обаче изскочи бранител на ЦСКА 1948, който блокира изстрела.

Александър Колев опита ножичен удар след центриране от Умарбаев. Акробатичното му осъществяване обаче бе блокирано от футболист на Левски. " Сините " потеглиха в офанзива, която бе приключена с прецизен изстрел от Уелтън. Даниел Наумов обаче се намеси чудесно.

ЦСКА 1948 стигна до изравнителен гол след страхотна композиция в 49-ата минута. Ивайло Чочев направи двойно подаване с Колев, а вторият центрира отдясно. Топката стигна до Марио Топузов,  който пък я смъкна за Парвиз Умарбаев. Той приключи това чудесно нахлуване с прецизен изстрел във вратата на Левски.

В 63-ата минута Радослав Кирилов откри Алекс Колев с отлично подаване. Той обаче не съумя да нанесе изстрел, защото Келиан ван дер Каап се намеси. Колев се озова на земята след контакт със бранителя на Левски, а всички от ЦСКА 1948 имаха съществени искания за дузпа. Главният рефер Георги Гинчев обаче не отсъди такава, а ВАР също не се намеси.

L IVE / ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 2:2

1:0 Ивайло Чочев 2'

1:1 Рикардиньо 18'

1:2 Уелтън 25'

2:2 Парвизджон Умарбаев 49'

Съставите на двата тима:

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов, 19. Стив Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

Резерви:  33. Генадий Ганев, 20. Ангел Бастунов, 11. Бирсент Карагарен, 6. Карлос Охене, 21. Мариян Тонев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов

Старши треньор:  Тодор Янчев

ЛЕВСКИ:  1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Резерви:  13. Николай Михайлов, 11. Джават Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 55. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков