Отборите на Славия и Левски играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Славия - Левски 0:2, шокиращ пропуск на Галин Иванов, Уелтън се разписа

Отборите на Славия и Левски играят при резултат 0:2 в мач от 11-ия кръг на еfbet Лига. " Сините " останаха с човек по-малко в 23-ата минута, когато бе показан пряк червен картон на Асими Фадига. Пет минути по-късно Галин Иванов се разписа, само че попадението му бе анулирано поради засада. Все отново в 35-ата минута Роналдо даде преднина на гостите.

В 8-ата минута Галин Иванов опита да пробие по десния фланг след положително двойно подаване с Иван Минчев. Все отново топката бе отнета от бранителите на " сините ". На собствен ред гостите нападнаха, а Уелтън изпрати центриране към бялата точка в наказателното поле на Славия, само че там Мартин Георгиев мазета с плонж.

Три минути по-късно Левски извърши първи ъглов удар, само че Светослав Вуцов се оправи без проблеми. В 13-ата минута пък удар от отдалеченост на Иван Минчев бе блокиран от Андриан Краев

В 23-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Асими Фадига влезе жестоко в краката на Иван Минчев и бе отсъден директен свободен удар. Малко преди неговото осъществяване обаче главният арбитър Валентин Железов бе привикан на монитра край тъчлинията, с цел да преразгледа нарушението  за евентуален червен картон. Реферът бързо реши, че точно подобен би трябвало да бъде показан на Фадига.

Пет минути след това Славия съумя да означи, откакто Галин Иванов получи в наказателното поле, а по-късно с добър диагонален изстрел по земя преодоля Пламен Андреев. Футболистът на Славия обаче е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили бе покрай гола след пробив на Уелтън отляво. Той се оправи чудесно и пусна пас към бялата точка, а до топката стигна точно Ел Джемили, който обаче стреля настрана от вратата.

Три минути по-късно Левски излезе напред в резултата. Дарлан копна топката, а Роналдо изскочи зад отбраната на " белите " и остана лице в лице със Светослав Вуцов. Роналдо успя с майсторско осъществяване да прати топката около стража на домакините. Попадението бе прегледано с ВАР за засада, само че такава нямаше.

Четири минути преди края на постоянното време в първата част Венцислав Керечв се включи по левия фланг и вместо да изпрати центриране, той реши да стреля от доста сложна позиция отвън пеналтерията. Пламен Андреев внимаваше и се намеси без проблеми.

Други голови положения до края на първото полувреме нямаше.

Три минути след подновяването на играта Роналдо съумя да стигне до топката след дълъг пас от Пламен Андреев. Мартин Георгиев не се оправи добре, защото топката тупна пред него и го трансферира. Футболистът на Левски стреля, само че с крайник Вуцов съумя да избави.

В 51-ата минута Галин Иванов направи фрапантен пропуск. Ертан Томбак проби добре отдясно и пусна пас в наказателното поле на Левски. Топката стигна до свободния Галин Иванов, който обаче не съумя да я нацели добре и пропусна да означи в опразнената врата.