Тулуза победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 3:1 в мач

...

Тулуза победи ПСЖ в последния домакински мач на Килиан Мбапе

Тулуза победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе се разписа в последния си домашен мач за столичани.

Френският национал откри резултата в 8-ата минута на стадион " Парк де Пренс " в Париж. Нападателят преодоля противниковия вратар и изпрати топката в противниковата врата.

Гостите побързаха да изравнят резултата единствено пет минути по-късно. Тайс Далинга стреля от придвижване, откакто бе изведен самичък против вратаря.

След почивката възпитаниците на Карлес Мартинес стигнаха до поврат. Ян Гбо насочи фалцов удар в горния отдалечен удар за 2:1.

В последната 95-а минута появилият се от аварийна пейка Франк Магри засече с едно допиране центриране на резервата Уорън Каманзи и оформи крайния резултат.

ПСЖ оглавява класирането с актив от 70 пункта. Тулуза заема 10-ата позиция с 43 точки.