Аталанта победи Рома с 2:1 в мач от 36-ия кръг

...

Два гола за две минути на Шарл Декетеларе донесоха успеха на Аталанта над Рома

Аталанта победи Рома с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Серия А. Шарл Декетеларе означи два гола за две минути за триумфа.

Шарл Декетеларе стъписа " римските вълци " с две попадения в границите на две минута. Полузащитникът откри резултата в 18-ата минута на стадион " Гевис " в Бергамо след пробив в наказателното поле и изстрел в далечния ъгъл.

Две минути по-късно халфът засече с едно допиране подаване в наказателното поле на Теун Коопмейнерс за 2:0. Двамата футболисти, комбинирали за гола стреляха в гредите до края на първото полувреме.

След почивката гостите понижиха изоставането си в резултата. Лоренцо Пелегрини бе прецизен от дузпа за нарушаване против Тами Ейбрахам.

Аталанта заема 5-ата позиция в класирането с 63 точки. Рома се намира на 6-ото място с 3 точки по-малко.