Отборите на Славия и Ботев Враца играят при в двубой

...

НА ЖИВО: Славия 0:1 Ботев Враца, Меси бележи за гостите

Отборите на Славия и Ботев Враца играят при в дуел от седмия кръг на efbet Лига. Меси Биатумусока откри в 26-ата минута. Срещата на стадион „ Александър Шаламанов “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

/ /

Мачът започва под дъжда в София, а по терена личаха доста на брой локви, които сигурно щяха да лишават от качеството на играта.

В третата минута Ботев Враца вкара гол, който обаче не беше зачетен. Даниел Генов центрира от свободен удар отляво на наказателното поле към далечната греда, където Мирослав Маринов отигра с глава, а във вратарското поле Мартин Атанасов, също с глава, вкара топката във вратата на Светослав Вуцов. Попадението обаче беше анулирано поради засада на Маринов. След известно закъснение за инспекция на обстановката със системата ВАР, играта беше възобновена, а засадата доказана.

Славия натисна и имаше превъзходен късмет да открие резултата в десетата минута, когато гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което разреши на Галин Иванов да отнеме, след което мина сред няколко футболисти на Ботев отдясно в наказателното поле и шутира мощно в близкия ъгъл, само че от външната страна на мрежата.

В 18-ата минута " белите " имаха нова опция да попадение. Тони Тасев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Емил Виячки надскочи Атанасов и стреля с глава, само че Красимир Костов се намеси чудесно и мазета.

Секунди по-късно домакините удариха и греда. Тасев получи отдясно на границата на наказателното поле и центрира вътре, където Галин Иванов беше изтърван от Меси Биатумусока и Атанасов и стреля мощно с глава, само че топката се отби от напречната греда на Костов.

Въпреки натиска на домакините и чистите положения, които сътвориха, врачани бяха тези, които откриха резултата в 26-ата минута. Даниел Генов центрира от корнер в наказателното поле, където Камело Нгуена изпусна Меси, който с мощен удар с глава заби топката в левия ъгъл на вратата на Вуцов – 0:1.

Славия опита бързо да отговори и три минути по-късно Людовик Соарес центрира отляво в наказателното поле, където Тасев зае по-добра позиция от Диего Фераресо на точката за дузпа и стреля с глава, само че Костов избави и улови топката.