Отборите на Щутгарт и Майнц 05 завършиха наравно 1:1 на

...

Майнц отново не успя да надвие Щутгарт

Отборите на Щутгарт и Майнц 05 приключиха наедно 1:1 на " Мерцедес-Бенц Арена " в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Така гостите останаха без триумф в последните си пет турнирни срещи, като в пети следващ дуел не съумяха да победят този противник.

Швабите взеха задатък в 36-ата минута, когато се разписа Серху Гираси. Преднината им обаче не се задържа дълго, защото Маркус Ингварсен възвърне равенството в 40-ата минута с тъкмо изпълнена дузпа, свирена за фал на Науриру Ахамада против Леандро Барейро. След почивката нито един от двата тима не стигна до надвит гол, като Гираси и Аймен Баркок нацелиха по една греда.

Така Майнц резервира 10-ото си място в класирането с актив от 20 точки, до момента в който Щутгарт заема плейофната 16-а позиция с 15 пункта, отстъпвайки на Аугсбург единствено по голова разлика.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages