Отборите на Рома и Зоря Луганск играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Рома 1:0 Зоря Луганск

Отборите на Рома и Зоря Луганск играят при резултат 1:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига на конференциите. В 15-ата минута Карлес Перес бе прецизен за домакините.

Класирането в Група С, където е и българският ЦСКА, е извънредно объркано. На процедура, единствено "червените " нямат късмет за класиране напред. Бодьо/Глимт оглавява класацията с 8 точки. Една по-малко има Рома, а незабавно след "римските вълци " е Зоря Луганс с 6.

Срещата започва с нападателно движение и в границите на 7 минути двата отбора си размениха по една рискова опция. Първо домакините пропуснаха превъзходен късмет, откакто Тами Ейбрахам овладя центриране, само че прати топката над напречната греда.

Последва отговор от Лоро Цвек, чийто снаряд бе париран от прелестната интервенция на Руи Патрисио.

Все отново Рома поведе след единствено 15 минути игра. Стефан Ел Шаарауи показва страховит взор и подаде към Карлес Перес, който не сбърка и с изстрел от близка отдалеченост прати топката в мрежата на съперника за 1:0.

Рома - Зоря 1:0
1:0 Карлес Перес 15'

СЪСТАВИТЕ:

Рома: 1. Патрисио, 23. Манчини, 6. Смолинг, 24. Кумбула, 2. Кардсдорп, 17. Верету, 77. Мхитарян, 92. Ел Шаарауи, 11. Перес, 9. Ейбрахам, 22. Дзаниоло

Треньор: Жозе Моуриньо

Зоря: 52. Мацупара, 6. Жуниньо, 32. Имереков, 15. Вернидуб, 45. Фаворов, 22. Кабав, 4. Цвек, 23. Булеца, 90. Саядманеш, 9. Захеди, 28. Громов

Треньор: Виктор Скрипник

Съдия: И. Ковач, Румъния
Стадион: "Олимпико ", Рим, Италия