Отборите на Рома и Сасуоло не успяха да се победят

...

Рома с нова издънка в Серия А

Отборите на Рома и Сасуоло не съумяха да се победят и приключиха при резултат 0:0 в мач от 10-и кръг на италианската Серия А. „ Вълците “ играха с човек по-малко от 40-ата минута, откакто с втори жълт картон бе изпъден Педро. Въпреки това домакините имаха по-чистите обстановки, само че пропуски направиха Един Джеко и Хенрих Мхитарян.

През първото полувреме обаче нито един от двата тима не насочиха прецизен удар. В целия дуел пък имаше по един в очертанията на вратата и за двата отбора.

Домакините останаха с човек по-малко пет минути преди края на първата част, когато Педро събори Максим Лопес при скоростна офанзива на Сасуоло и получи жълт картон, който бе втори и надлежно бе изпъден.

В добавеното време на първата част Мхитарян прати топката във вратата на гостите, само че след ревизиране на обстановката със системата ВАР попадението бе анулирано поради нарушаване на Джеко в хода на офанзивата. След последния съдийски сигнал на полувремето и наставника на Рома Пауло Фонсека бе изпъден поради реплики към съдията.

В 54-ата минута Мхитарян бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля, само че около вратата. Пет минути по-късно пък Джеко засече центриране от Спинацола, само че ударът му се отби от гредата.

В 76-ата минута попадение на Сасуоло също беше анулирано. Лукаш Халаслин означи отлично попадение, което обаче не бе зачетено поради засада при извеждащия пас към словака.

До края на дуела удар на Джеко бе избавен от вратаря на Сасуоло, а в добавеното време на срещата Джанмарко Ферари не съумя да засече топката във вратата на Антонио Миранте след отлично центриране.

Така Рома остава на петата позиция с 18 точки, до момента в който Сасуоло са позиция по-нагоре и с точка повече. „ Вълците “ гостуват на ЦСКА идната седмица в Лига Европа, а по-късно гостуват на Болоня, до момента в който за „ неровердите “ следва домакинство на Беневенто.

В другия мач по същото време Парма и Беневенто също не съумяха да си отбележат попадения и приключиха при 0:0, по-рано през днешния ден пък Верона и Каляри също не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

Срещата сред Удинезе и Аталанта бе анулирана поради наводнен терен.
Източник: fakti.bg