Отборите на Локомотив София и Славия играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Локомотив София - Славия 1:1, домакините с човек по-малко

Отборите на Локомотив София и Славия играят при резултат 1:0 в първи мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Централният защитник Дейвид Маламбана откри след прелестен изстрел от фал.

Двубоят е от групата, която се бори за седмото място в крайното класиране, което сега се заема точно от състава на „ белите ”.

Срещата започва в 17:30 часа и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим протичащото се на стадиона в „ Надежда ” минута по минута.

Двубоят стартира с заплаха за Локомотив София, която обаче бе основана от футболист на гостите. След хубаво центриране на Селсо Рапосо отдясно, Ертан Томбак се опита да почисти с левия крайник, само че застрашително прати топката към личната си врата. За шанс на бранителя, коженото кълбо мина около десния непряк дирек. Малко по-късно последва изстрел на Карлос Франса, само че той бе извънредно неакуратен.

Славия отговори с рискова офанзива, при която Тони Тасев бе изведен в наказателното поле, само че вратарят на домакините излезе прозорливо и пресече подаването. Футболистът на „ белите ” претендира, че е бил фаулиран, само че претенциите му останаха неуважени от рефера Волен Чинков.

Резултатът в мача бе открит в 24-ата минута след прелестно осъществяване на Дейвид Малембана. Централният защитник на домакините се нагърби с осъществяване на директно свободен удар отдясно. Малембана стреля около стената, и макар че Николай Кръстев докосна топката, то той не съумя да предотврати гола.

В 36-ата минута домакините бяха покрай това да удвоят преднината си. Футболистите на Станислав Генчев стигнаха до следващия си корнер пред вратата на „ белите ”. Антонио Вутов центрира точно към Димо Бакалов, който стреля с глава, само че в последния миг Людовик Соарес мазета в нов ъглов удар.

Две минути преди почивката Славия пропусна най-хубавата си опция през първата част. Гостите стигнаха до свободен удар отдясно по нападението си. Тони Тасев центрира доста добре в наказателното поле, където Владимир Николов не оставен непокрит и стреля с глава. Гайе инстинктивно съумя да избие, а по-късно Натан Гасама не се ориентира добре и не съумя да направи добавка.

LIVE ЛОКО Структурни фондове – СЛАВИЯ 1:0

1:0 Малембана 24'

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 13 Селсо Рапосо, 89 Матеус Дуарте, 5 Дейвид Малембана, 12 Бруно Франко, 33 Алан Диас Фильо, 39 Антонио Вутов, 44 Божидар Кацаров, 70 Димо Бакалов, 26 Красимир Милошев, 11 Карлос Енрике Франса

Старши треньор: Станислав Генчев

Славия: 12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 55 Натан Гасама, 37 Венцислав Керчев, 83 Христо Попадийн, 33 Галин Иванов – КАПИТАН, 17 Ерол Дост, 4 Людовик Соарес, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Старши треньор: Ангел Славков