Отборите на Локомотив Пловдив и Монтана завършиха при резултат 2:2

...

Локо Пловдив стъпи накриво срещу Монтана

Отборите на Локомотив Пловдив и Монтана приключиха при резултат 2:2 в мач от 11-и кръг на родната efbet Лига. Шоуто бе през първата част, като още в 6-ата минута Димитър Илиев откри резултата с юбилейния си гол №40 с черно-бялата фланелка, а в 25-ата минута Тони Тасев възвърне равенството. В 31-ата минута гостите оформиха обрата посредством автогол на Лукас Масоеро, направен напълно от Тони Тасев, само че "смърфовете " отвърнаха стремително с гол на Бирсент Карагарен.

Двубоят стартира умерено, само че домакините се възползваха по съвършен метод първия си ъглов удар в мача и откриха стремително. В 6-ата минута Анте Аралица засече центрирането от корнер, след което топката доближи до Димитър Илиев. С удар от далечната греда капитанът на "смърфовете " бе безмилостен и с шестото си попадение от началото на сезона разпечата вратата на Марин Орлинов.

Само две минути по-късно Анте Аралица стигна на скорост до топката и насочи прецизен изстрел към вратата на Орлинов, който обаче внимаваше и улови.

Първият прецизен удар за гостите пристигна едвам след към четвърт час игра. Опитът на Билал Бари бе в очертанията на вратата, само че нямаше нужната мощ, с цел да затрудни Мартин Луков.

Импулсът в играта на Монтана се резервира и гостите дочакаха своя миг. Парвиз Умарбаев сбърка при изнасянето на топката, което докара до преодоляването и от страна на Билал Бари, който откри Тони Тасев в наказателното поле. С техничен удар крилото прати топката във вратата на Мартин Луков и означи своя четвърти гол през сезона.

След половин час игра играчите в синьо оформиха обрата. Тони Тасев мина около Петър Витанов и пусна паралелно подаване на голлинията. Лукас Масоеро обаче засече топката и я прати в личната си врата.

Отговорът на "железничарите " не закъсня. Момчил Цветанов овладя подаване отляво и центрира в наказателното поле., където и Аралица, и Илич се разминаха с топката, само че Карагарен плонжира и изпрати топката право във вратата на Орлинов, възстановявайки равенството.

В края на първата част гостите се активизираха още повече. В рамките на единствено две минути Билал Бари и Янко Ангелов пробваха да застрашат вратата на Орлинов, само че без триумф. Локомотив обаче отговори с рисков шут на Карагарен, който не изненада стража на гостите.

Втората част бе много по-спокойна. След към час игра Милош Петрович влезе жестоко в краката на Тони Тасев, който не можа да продължи срещата и бе сменен наложително от Сергей Георгиев.

Единствените по-добри благоприятни условия бяха две бързи офанзиви за двата тима, само че ударите на Билал Бари и Бирсент Карагарен бяха неточни и не доведоха до смяна в резултата. В последните минути на срещата Георги Минчев пропусна да се трансформира в воин за своите, откакто ударът му бе отразен от Марин Орлинов.

Така "смърфовете " пропуснаха да се отделят на върха, макар че остават първи с 23 точки, само че и два мача повече от преследвача Лудогорец. Монтана, от своя страна, най-сетне означи като посетител и към този момент има 12 пункта в актива си.

Локо Пд - Монтана КР 2:2
1:0 Димитър Илиев 6'
1:1 Тони Тасев 25'
1:2 Лукас Масоеро (авт.) 31'
2:2 Бирсент Карагарен 33'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локо Пловдив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 15. Преслав Петров, 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър Илиев (к), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков