Отборите на „Локомотив“ (Мездра) и аутсайдера в групата „Ювентус“ (Малчика)

...

„Локомотив“ /Мездра/ допусна пълен обрат срещу „Ювентус“ /Малчика/

Отборите на „ Локомотив “ (Мездра) и новобранеца в групата „ Ювентус “ (Малчика) врътнаха зрелищно реми в дуел от 13-ия кръг на шампионата в Северозападната Трета лига.
Срещата на градския стадион в Мездра стартира с едноминутно безмълвие в памет на игралия в отбора на „ железничарите “ и легенда на „ Ботев “ (Враца) Радослав Бельов, който напусна този свят след боледуване от COVID-19.
В самото начало на дуела гостите от плевенското село нацелиха гредата. „ Железничарите “ откриха резултата в 16-ата минута посредством Лионел Матадос. До края на първата част нямаше друга чиста обстановка пред една от двете порти и двата отбора се отдръпнаха на почивката при резултат 1:0.
В 58-ата минута „ Локомотив “ имаше късмет да удвои преднината си. Влезлият като запаса в състава на гостите Павел Пенков игра с ръка и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана опитният Николай Ганчев, само че стражът на „ Ювентус “ отрази удари.
Този пропуск очевидно се отрази на домакините, които направиха няколко пропуща. Пред чисти положения се оказаха Митко Красимиров и Лионел Матадос, само че и двамата не съумяха да отбележат.
Напрежението оказа въздействие в 72-ата минута, когато Методи Янков опита да почисти топката, само че я прати неспасяемо в личната си врата за 1:1.
Това попадение окрили гостите, които две минути по-късно още веднъж нацелиха гредата. В 80-ата минута „ Ювентус “ шокира домакините. Александър Скорчев се разписа за 1:2, правейки цялостен поврат в мача.
В последната минута на постоянното време арбитърът още веднъж уточни бялата точка в интерес на „ железничарите “, още веднъж за игра с ръка. Този път зад топката застана Пламен Венелинов, който не сгреши и изравни резултата, носейки точката на своя отбор.
След тази среща „ Локомотив “ е на 12-то място с актив от 12 точки.
Стартови сформира:
„ Локомотив “: Никълъс Петров, Митко Милчев, Генади Петров, Васислав Димитров, Николай Ганчев, Николай Генов (Методи Янков), Гроздан Илиев, Паоло Петков (58 Петьо Петков), Пламен Валериев, Ивайло Златев, Лионел Матадос
„ Ювентус “: Иван Николов, Кристиян Марков (Георги Горанов), Кристиан Аначков, Валентин Антонов, Любомир Йозов, Николай Генов (Павел Пенков), Велислав Иванов (Иван Йолов), Тодор Тодоров, Александър Скорчев, Владислав Христов, Ивайло Дюлгеров
В идващия кръг „ червено-черните “ гостуват на съименника си от Дряново. Мачът е на 6-ти ноември, от 14:30 часа.
Източник: bulnews.bg