Отборите на Крумовград и Левски завършиха при резултат 2:2 на

...

Крумовград остави Левски на девет точки от върха

Efbet2023 Horizontal
Отборите на Крумовград и Левски приключиха при резултат 2:2 на Спортен комплекс „ Никола Щерев-Старика “ в последния мач от деветия кръг в efbet Лига. Това е първо тъждество и за двата отбора през сезона. Димитър Тонев даде задатък на домакините в 21-ата минута. " Сините " обаче съумяха да създадат цялостен поврат в границите на 7 минути посредством попаденията на Вендерсон Цунами и Рикардиньо. Александър Колев пък означи изравнителното попадение за домакините в 75-ата минута, с което избави и точката за новака в елита.

След извоюваната точка Крумовград се изкачи до 5-о място във краткотрайното класиране в efbet Лига с актив от 13 точки. В идващия кръг съставът, воден от Неманя Миланович гостува на Пирин. Левски остава на 3-а позиция с 16 пункта в актива си, а след седмица приема Етар.

По-рано през днешния ден Пирин реализира първата си победа от началото на акцията, спечелвайки с 2:1 гостуването на Хебър в Пазарджик.