Отборите на Дания и Австралия завършиха 1:1 в двубой от

...

Дания и Австралия не успяха да се победят

Отборите на Дания и Австралия приключиха 1:1 в дуел от група „ С “ на Световното състезание по футбол в Русия, който се игра в град Самара.

Кристиан Ериксен откри резултата за скандинавците в седмата минута след отличен пас на Николай Йоргенсен в наказателното поле.

В 38-ата минута капитанът на Австралия Миле Йединак изравни от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка в пеналта на Юсуф Поулсен. Съдията от Испания Антонио Лахос изиска видеоповторение (ВАР) и едвам тогава свири наказателния удар.

През второто полувреме австралийците бяха по-активни, само че натискът им не даде резултат. Пропуски направиха Матю Леки, Арън Муй и Даниел Арзани.

По-късно през днешния ден Франция играе против Перу. В класирането поведе Дания с 4 точки, пред „ петлите “ с 3, Австралия с 1 и Перу с 0 точки.
Източник: bnr.bg