Отборите на Барселона (Испания) и Кил (Германия) ще спорят днес

...

Барселона и Кил ще спорят за титлата в Шампионската лига

Отборите на Барселона (Испания) и Кил (Германия) ще спорят през днешния ден за трофея в Шампионската лига на Европа по хандбал за мъже в Кьолн (Германия). View this post on Instagram

Двата отбора доближиха до финала, откакто реализираха победи в полуфиналните срещи на шампионата VELUX EHF FINAL4 2020 в Кьолн.

В първата полуфинална среща Барселона съкруши френския Пари Сен Жермен с 37:32 (18:14) .
View this post on Instagram

ПСЖ поведе с 8:5 до 10-ата минута, по-късно Барселона смени вратаря си Гонсало Перес де Варгас с Кевин Мелер. Датчанинът „ заключи “ вратата си, избави 14 удара и имаше главен принос за триумфа на Барса, откакто на полувремето поведе с 18:14.

Така Барселона са класира за своя 12-и край в Шампионската лига, и за 5-и път ще спорят за трофея в кьолнската зала LANXESS.

Дилън Нахи стана най-резултатен за ПСЖ с 9 гола, до момента в който Дика Мем вкара 8 за Барса.

Във втората полуфинална против немският Кил завоюва неповторим трилър със 71 гола против унгарския Телеком Весзпрем с 36:35 (29:29, 18:13) след продължение.

RESULT: After extra time beat 36:35 to go through to the final!
— EHF Champions League (@ehfcl)

През първото полувреме отбраната на Кил беше изключителна, до момента в който Весзпрем не вкара 10 минути и немския отбор записа 5 безответни гола от 12:10 до 17:10. Кил понижи темпото при започване на второто полувреме и унгарците съумяха да изравнят при 24:24.

След серия от 7:0 Весзпрем дръпна с 4 гола 28:24 и към този момент се виждаше на финала. Хандбалистите на Кил съумяха да върнат серия от 5:0 и още веднъж поведоха с 29:28. Кил имаше късмет да завоюва дуела в постоянното време, само че Сандър Сагосен се провали при осъществяването на углавен удар.

Никлас Екберг означи последните два гола за Кил в полуфинала и към този момент оглавява класацията на голмайсторите за сезон 2019/20 със 77 гола.

WATCH: SAVE! by Dario Quenstedt!
Кил се класира за край в Шампионската лига за 8-и път в историята си и за 4-и път в Кьолн.

Днес спечелилите от 2007, 2010 и 2012 година ще спорят за трофея с Барселона от 21,30 часа.