Отборът на Виляреал спечели с 2:1 като гост на Реал

...

Виляреал потопи Реал Сосиедад в Сан Себастиан

Отборът на Виляреал завоюва с 2:1 като посетител на Реал Сосиедад в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. “Чури урдин” откриха посредством Вилиан Жозе в 22-рата минута. След почивката “подводницата” обърна след голове на Ману Тригерос (58 - дузпа) и Сантиаго Касорла (72). Това е трета поредна победа за “жълтите”, с която отборът на Хави Кайеха се изкачи до деветото място. Реал Сосиедад пропусна да се приближи до четвъртия Севиля. Баските играха по-силно през първата част и по-често създаваха голови обстановки. В 22-рата минута Порту получи отдясно и подаде в наказателното поле, където Вилиан Жозе с крайник отклони от седем метра в мрежата - 1:0. В 45-ата Мартин Йодегор направи прекрасен рейд и насочи рисков удар. В 56-ата Игор Субелдия фаулира Самуел Чуквуезе в наказателното поле и съдията назначи дузпа. Ману Тригерос не “трепна” и осъществя от бялата точка за 1:1. В 72-ата гостите от “Естадио де ла Серамика” направиха цялостен поврат. Марио Гаспар подаде към Санти Касорла, който насочи великолепен диагонален изстрел и осъществя. Флагът на страничния арбитър беше вдигнат и основният съдия изчака консултация със своите видеопомощници. Повторенията демонстрираха, че други играчи на “жълтите” са в засада, само че Санти е в постоянна позиция и по тази причина попадението беше утвърдено - 1:2. До края баските не съумяха да стигнат до ново попадение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 19 кръг, неделя 5 януари  Реал Сосиедад 1:2краен резулат  Виляреал