Отборът на Виляреал постигна обрат и победи с 2:1 при

...

Нападателите на Виляреал му осигуриха обрат срещу Ейбар

Отборът на Виляреал реализира поврат и победи с 2:1 при семейството си на Ейбар в дуел от втория кръг на Ла Лига.

Жерард Морено прати топката в противниковата мрежа още в 10-ата минута, само че ВАР сподели, че е бил в засада. В 50-ата гостите поведоха в резултата, откакто Кике Гарсия съумя да преодолее Серхио Асенхо. Нападателите на “Жълтата подводница” обаче предотвратиха загубата на техния тим. В 63-ата минута Морено още веднъж се разписа, като този път попадението му беше постоянно. В 71-ата пък Пако Алкасер донесе успеха за домакините, която е първа за Унай Емери отпред на тима в формален мач.
| 2-1 | FULL-TIME | All over at the Estadio de la Cerámica. The Yellows come away with the win thanks to goals from and.
— Villarreal CF English (@Eng_Villarreal) Така Виляреал поведе в таблицата с 4 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга, а Ейбар остава без триумф след ремито си против Селта преди седмица. Ла Лига 2 кръг, събота 19 септември  Виляреал 2:1краен резулат  Ейбар