Отборът на Валенсия не успя да победи последния в Ла

...

Валенсия не успя да победи последния в Ла Лига

Отборът на Валенсия не съумя да победи последния в Ла Лига Алмерия. Срещата приключи при резултат 2:2. " Прилепите " повеждаха на два пъти в резултата, само че не съумяха да задържат задатъка си и разрешиха на домакините да вземат едвам втората си точка през сезона.

В 14-ата минута " прилепите " поведоха след гол на Диего Лопес. Той остана самичък против вратаря на Алмерия след двойно подаване в средата на терена и несмущаван вкара за 1:0 в интерес на гостите.

Домакините дадоха отговор час след началото на срещата, когато Серхио Арибас бе прецизен след безредие в наказателното поле.

Равенството не се задържа дълго, защото в 63-тата минута Валенсия още веднъж поведе. Този път прецизен бе Хави Гера, който с компактен шут не остави шансове на вратаря Луиш Максимиано.

Герой за Алмерия обаче се оказа Серхио Арибас, който в 69-ата минута за повторно преодоля Гиорги Мамардашвили, с цел да оформи крайното 2:2.