Отборът на ЦСКА ще се бори за спечелване на своята

...

ЦСКА се класира за финала на волейболното първенство на България при жените

Отборът на ЦСКА ще се бори за продобиване на своята 25-та купа на България по волейбол при дамите. " Червените " се класираха за финала на Демакс лигата, откакто надиграха домакина Казанлък с 3:0 (25:16, 25:19, 26:24) във втория полуфинален плейоф и отстраниха " розите " след 2:0 в серията.

Столичанки демонстрираха темперамент и удържаха щурма на домакините. ЦСКА доминираше в първите два гейма, а в третия волейболистките, водени от Юлия Иванова и Антонина Зетова, изоставаха в резултата до самия край. Силна игра в отбрана оказа помощ на " алените " да приключат срещата още в третата част.

Съперник на ЦСКА във финала ще бъде Марица Пловдив или Славия. Шампионките водят с 1:0 победи против " белите ", а втората среща сред двата състава е в четвъртък в София.