Отборът на ЦСКА е новият носител на Купата на България.

...

Късен гол връчи Купата на ЦСКА

Отборът на ЦСКА е новият притежател на Купата на България. Тимът на Любослав Пенев победи " Арда " Кърджали с 1:0 на стадион " Васил Левски " след гол на Бисмарк Чарлс пет минути преди края.

Купата е първа за " армейците " от 2016 година Миналия сезон те изгубиха финала от " Локомотив " Пловдив с дузпи.

През първото полувреме отборът от Кърджали бе по-активен и се отличи с няколко прелестни благоприятни условия. Тонислав Йорданов и Емил Мартинов тормозиха съществено отбраната на ЦСКА. В другото наказателно поле пък Федерико Варела накара Иван Караджов да показва рефлексите си.

Най-добрата опция за " Арда " бе в 65-ата минута, когато Иван Тилев изведе Емил Мартинов самичък против вратаря на ЦСКА, само че халфът се затвори и от дребен ъгъл не съумя да насочи прецизен удар.

В 84-ата минута Георги Йомов пропусна отлична опция да засече топката във вратата на Иван Караджов. Съвсем малко по-късно влезлият като запаса Бисмарк Чарлс вкара победния гол за ЦСКА.