Отборът на Торино постигна впечатляваща победа у дома с 3:0

...

Торино с впечатляваща победа над Дебрецен

Отборът на Торино реализира впечатляваща победа вкъщи с 3:0 над Дебрецен в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е в Унгария на 1 август, а спечелилият ще се изправи против Шахтьор Солигорск или Есберг.

По принцип Торино не попадна в евротурнирите, само че зае мястото на Милан, който беше изключен поради финансовия феърплей. Заради това дуелът не се организира в Торино, а в Алесандрия, защото стадионът на " биковете " беше ангажиран към този момент с концерт.

Торино доминираше през първата част и поведе с голове на Андреа Белоти от дузпа н 20-ата минута и Кристиан Ансалди в 42-ата. След паузата Дебрецен сподели повече самодейност, само че резервата Симоне Дзадза съумя да вкара трети гол за Торино с глава в края на срещата.
Торино - Дебрецен 3:0 1:0 - Белоти 20-дузпа
2:0 - Ансалди 42
3:0 - Дзадза 90