Отборът на Специя и защитникът Петко Христов отпаднаха от турнира

...

Специя и Петко Христов инкасираха пет гола от Аталанта за Купата на Италия

Отборът на Специя и бранителят Петко Христов отпаднаха от шампионата за купата на Италия. Българският национал беше титуляр за " орлетата " в провалянето с 2:5 при гостуването против Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута поради жестоко нарушаване. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше сменен от Келвин Амиан.

Бергамаските поведоха в резултата с два бързи гола на Адемола Лукман в 10-ата и 12-ата минута, само че Специя понижи изоставането посредством Албин Екдал след четвърт час игра.

Ханс Хатебур върна двата гола задатък в интерес на Аталанта в 27-ата минута, само че Даниеле Верде осъществя второто попадение във вратата на домакините седем минути преди края на първото полувреме.

Расмус Хойлунд повиши на 4:2 в 72-ата минута, а в последните секунди на спомагателното време автогол си вкара Етан Ампаду.

В идващия кръг от шампионата Аталанта ще се изправи против Интер Милано.

По-късно през днешния ден са дуелите Люцио-Болоня и Ювентус-Монца.