Отборът на спечели с 1:0 визитата си на в двубой

...

Бетис измъкна победата в последния дъх на мача

Отборът на завоюва с 1:0 визитата си на в дуел от първия кръг на Ла Лига. донесе триумфа на " зелено-белите " с късен гол в петата минута на добавеното време. През първото полувреме темпото беше положително, само че нямаше задоволително голови положения. Най-добрата обстановка произтече от страхотния удар на Гуидо Родригес, при който топката тресна гредата и разтресе вратата на баските. Втората част стартира с добра опция за дмюомакините - новият вратар на Бетис се намеси майсторски на голлинията. В 59-ата остана на сантиметри от гола след хубаво осъществяване от директен свободен удар. В петата минута на добавеното време Кристиан Тейо осъществя в интерес на южняците, откакто беше оставен безусловно самичък на границата на наказателното поле. Той шутира към близкия ъгъл и изненада вратаря, който закъсня с плонжа. Ла Лига 1 кръг, неделя 13 септември  Алавес 0:1краен резулат  Реал Бетис