Отборът на Швеция разгроми домакина си Беларус в световната квалификация

...

Швеция разгроми Беларус като гост

Отборът на Швеция разгроми домакина си Беларус в международната подготовка сред двата отбора, играна в Борисов.

Скандинавците се постановиха с 4:0 над противника си, гарантирайки си запазването на втората позиция в Група " А " от конкуренцията за място на финалите в Русия.

Форсберг откри резултата след единствено 18 минути игра, а още 6 по-късно преднината на гостите бе удвоена. Това се случи след попадение на Ниман.

Още в границите на първото полувреме крайният победител в конфликта беше предупреден, откакто Берг бе прецизен 8 минути преди почивката, вкарвайки за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Гранквист, разписал се от дузпа в 84-ата минута.

Така шведите се изравниха с водача в класирането Франция, като разполагат с актив от 16 точки. Беларус има на сметката си единствено 5 пункта.