Отборът на Шарлът Хорнетс се възползва от трагичното начало на

...

Хардън записа трипъл-дабъл, но Хюстън допусна ново поражение

Отборът на Шарлът Хорнетс се възползва от трагичното начало на Хюстън, допускайки серия от 0:20 в първите 7 минути игра, и удържа успеха на собствен терен със 108:99 (30:17, 27:26, 25:33, 26:23 ).

“Стършелите” обезвредиха Джеймс Хардън, който приключи с “трипъл-дабъл”, само че позволи 10 неточности в нахлуване и бе 2/11 от далечно разстояние. Загубата е трета поредна за “ракетите”, които бяха без Ръсел Уестбрук (почивка), и към този момент губят домакинското преимущество в плейофите - пета позиция с баланс 39-23. Шарлът към момента таи очаквания за класиране за финалната фаза на сезона в НБА. Хорнетс са десети на изток с баланс 22-41, като изостават на 6 победи от осмия Орландо.

The back-court of @T_Rozzay3 (24 PTS, 6 AST) & @Devonte4Graham (23 PTS, 6 AST) lead the @hornets to victory at home! #AllFly pic.twitter.com/Paj1b2N3gd
— NBA (@NBA) 8 март 2020 година Хюстън вкара първия си панер в мача при 5:04, оставащи от първата четвърт, посредством тройка на Робърт Ковингтън. Гостите смъкнаха разликата до 13 в края на частта, а в средата на втория интервал се добраха на три точки от противника си. Шарлът още веднъж стартира да диктува темпото с нова серия от 12 безответни точки, повеждайки на почивката с 57:43. Домакините не позволиха разпределяне до края на дуела и спираха всеки опит на Хюстън да се добере до тях - 108:99.

Трима играчи на “стършелите” приключиха с повече от 20 точки - Тери Розиър поведе реализаторите с 24 точки (6/9 от тройката) и добави 6 асистенции, Девонте Греъм наниза 23 точки и също направи 6 асистенции, а новобранецът Пи Джей Уошингтън продължава да се показва мощно през сегашния сезон, вкарвайки 22 точки. Коуди Зелър и Майлс Бриджис прибавиха надлежно по 13 и 10 точки за спечелилите.

Джеймс Хардън вкара 30 точки, взе 10 битки, подаде 14 асистенции и направи 10 неточности в нахлуване за “ракетите”. Робърт Ковингтън се показа доста мощно с 25 точки, от които 7 тройки, а Джеф Грийн добави 20 точки и 8 битки от пейката.