Отборът на шампиона Левски Лукойл“ спечели първия си трофей за

...

Левски Лукойл“ взе Суперкупата на България

Отборът на първенеца „ Левски Лукойл “ завоюва първия си трофей за новия сезон – Суперкупата на страната по баскетбол. Възпитаниците на треньора Константин Папазов победиха носителя на Купата на България – „ Рилски състезател “ (Самоков) със 102:80 (20:24, 21:16, 34:26, 27:14) и завоюваха третото издание на мача за Суперкупата.

В Зала „ Универсиада “ двата тима изиграха равностойно първо полувреме. Тимът на Людмил Хаджисотиров поведе в резултата през първата четвърт, само че на почивката домакините от „ Левски Лукойл “ имаха задатък от 41:40. Във втората част „ сините “ преобладаваха напълно. Те поведоха с 12 точки в третата част, а в последните 10 минути преднината им доближи 95:73 малко повече от три минути преди сирената.

За спечелилите най-резултатен бе Божидар Аврамов с 25 точки, който получи премия за изпълнител номер 1 на мача. Христо Захариев добави 17 точки, а Патрик Рембърт приключи с „ дабъл-дабъл “ - 16 точки и 13 асистенции. Калоян Иванов осъществя 14, а Деян Иванов се регистрира с 13 точки.

Дерек Райт се отличи за „ Рилски състезател “ с 15 точки. Джейлън Дженкинс приключи с 13 точки и 10 битки.

Срещата в зала „ Универсиада “ изгледаха и част от националите, измежду които Александър Везенков и Станимир Маринов. На трибуните бе още селекционерът на представителния отбор Любомир Минчев. Тази вечер националите ще се съберат в Правец, а от на следващия ден ще стартират подготовка за международните квалификации против Франция на 13 септември в Ботевград и против Русия на 16 септември в Химки.

Първата Суперкупа на България завоюва „ Лукойл Академик “ през 2016 година след победа с 93:85 против „ Рилски състезател “. Година по-късно „ студентите “ изгубиха трагично от „ Берое “ (Стара Загора) с 85:86.
Източник: bnr.bg