Отборът на Севиля влезе в зона Шампионска лига, след като

...

Севиля влезе в зона Шампионска лига след успех над Алавес

Отборът на Севиля влезе в зона Шампионска лига, откакто реализира сложен триумф като посетител над Алавес с 2:1 в дуел от 19-ия кръг. Домакините можеха да стигнат до тъждество в края на " Естадио Мендисороса ", само че вратарят на андалусийци Ясин Буну избави дузпа. Така Севиля събра 33 точки и измести Виляреал от четвъртата позиция. Алавес пък е 17-и с 18 точки.

Юсеф Ен-Несири даде ранен задатък за гостите, откакто се разписа още в третата минута. Едгар Мендес върна равенството в 12-ата, само че с гол на Сусо в 30-ата Севиля още веднъж излезе напред в резултата. През втората Севиля прати за трети път топката в мрежата на Алавес, само че попадението беше анулирано след намесата на ВАР.

Това се случи в 82-ата минута, а в последната от постоянното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жул Кунде. С осъществяването се нагърби Хоселу, само че ударът му беше избавен и по този начин Севиля си потегли с трите точки.

Ла Лига 19 кръг, вторник 19 януари  Алавес 1:2краен резулат  Севиля